Plánujete pozemek prodat? Nebo naopak hledáte místo, kde si postavíte svůj dům?
V obou případech Vás bude zajímat správné určení tržní hodnoty pozemku. Není pozemek jako pozemek a jeho cenu určuje mix různých faktorů.

Vlastníte pozemek na kterém by jste rádi začali stavět? Nebo teprve hledáte vhodný pozemek ke koupi a chcete mít jistotu, že se skutečně jedná o stavební pozemek?

Je pozemek skutečně stavební? A co vše lze na něm postavit? Připojíte se na sítě? Jaké jsou tam další omezení?

Odpověď nabízí sám stavební úřad vydáním územně plánovací informace. O tu lze požádat zdarma, platí jeden rok a vyjasní všechny hlavní otázky při plánování budoucí stavby.

Právo stavby

Právo stavby umožňuje postavit stavebníkovi stavbu na cizím pozemku, nebo i pod ním a toto zapsat do katastru nemovitostí.

A k čemu je to dobré?

je to lokalita? Nebo zase lokalita? A nebo milion jiných faktorů, které mají ve výsledku vliv na kvalitu bydlení?

Byt v Pařížské ulici v Praze má jinou cenu než byt v Pařížské ulici v Ústí nad Labem. Nakonec ale ani v Pařížské ulici v Praze, která je nejdražší a nejprestižnější ulice v Praze, nenajdeme ty nejdražší pražské byty. Většina z nich je u stanice metra Pankrác.

Pokud je součástí dědického řízení nemovitost, požaduje notář předložení znaleckého posudku. Ten může vypracovat realitní kancelář a v některých případech i zdarma.

Scroll to Top