Odhad tržní ceny nemovitosti

Odhad tržní ceny nemovitosti pro dědické řízení cena

* Cena 1400 Kč zahrnuje nemovitosti určené pro běžné bydlení, tedy typicky byt, rodinný dům, chata, případně pozemek. U nemovitostí s více byty, u činžovních domů a jiných větších nemovitostí je cena 2000 Kč. U velkých a atypických nemovitostí je cena domluvena individuálně. Poplatek za odhad nemovitosti se platí v hotovosti při prohlídce nemovitosti. Pokud následně zprostředkuji prodej nemovitosti, je poplatek za odhad vrácen.

Stavební i nestavební pozemky větší výměry, průmyslové nebo komerční objekty, i jiné nemovitosti překračující rámec běžného bydlení řeším vždy individuálně a i ve větších vzdálenostech od Prahy

Odhad tržní ceny nemovitosti zpracovávám převážně v Praze a dojezdovém okolí východním směrem

 

  • Praha západ (Roztoky, Hostivice, Rudná, Černošice, Řevnice)
  • Praha východ (Čelákovice, Úvaly, Říčany, Velké Popovice, Mnichovice)
  • Beroun
  • Kladno
  • Mělník (Kralupy nad Vltavou, Neratovice, Kokořín)
  • Mladá Boleslav (Benátky nad Jizerou, Mnichovo Hradiště)
  • Nymburk (Lysá nad Labem, Milovice, Poděbrady)
  • Kolín (Český Brod, Kouřim)
  • Kutná Hora (Čáslav, Uhlířské Janovice)
  • Benešov
odhad tržní ceny mapa

Odhad tržní ceny nemovitosti pro prodávající

Odhady tržní ceny pro prodávající zpracovávám vždy zdarma. 

Odhad tržní ceny nemovitosti pro dědické řízení

Pokud je součástí dědického řízení nemovitost, požaduje notář předložení odhadu nemovitosti. Ten může vypracovat realitní kancelář a v některých případech i zdarma. Odhad tržní ceny slouží jako podklad pro stanovení odměny pro notáře. Více informací o dědickém řízení popisuji zde.

Odhad tržní ceny nemovitosti pro vypořádání SJM při rozvodu

Odhad tržní ceny nemovitosti zpracovaný realitní kanceláří lze využít, pokud se se svým rozvádějícím manželem/kou domluvíte na rozdělení SJM dohodou. Pokud ale bude vypořádávání SJM řešit soud, je potřeba doložit znalecký posudek pro soud zpracovaný pouze jmenovaným znalcem. Cena určená na základě znaleckého posudku se může odchylovat od odhadu tržní ceny. Při určení ceny totiž vychází ze stanovených indexů a koeficientů, zatímco tržní cena je řízena nabídkou a poptávkou. 

Odhad tržní ceny nemovitosti pro vypořádání mezi spoluvlastníky

Odhad tržní ceny nemovitosti zpracovaný realitní kanceláří lze využít pro vypořádání mezi spoluvlastníky dohodou. Spoluvlastníci se samozřejmě mohou domluvit na vlastní ceně, ale pokud se dobře neorientují na realitním trhu, tak je pro ně odhad ceny nemovitostí vhodným řešením. Pokud ale bude vypořádávání spoluvlastnictví řešit soud, je potřeba doložit znalecký posudek pro soud zpracovaný pouze jmenovaným znalcem. Cena určená na základě znaleckého posudku se může odchylovat od odhadu tržní ceny. Při určení ceny totiž vychází ze stanovených indexů a koeficientů, zatímco tržní cena je řízena nabídkou a poptávkou. Soud může rozhodnout buď o rozdělení nemovitosti (je-li to reálné), vyplacení podílů, pokud se spoluvlastníci domluví a pokud ne, tak zbývá poslední možnost a to je prodej formou dražby.

Odhad tržní ceny nemovitosti pro kupující

Ceny nemovitostí stále rostou a některé realitních kanceláří pro prodej využívají aukce, kdy se snaží prodejní cenu vyhnat co nejvýše a preferují proto pouze kupující s hotovostí. Pokud kupujete nemovitost bez hypotečního úvěru, je odhad tržní ceny nemovitosti vodítkem, abyste nekupovali předraženou nemovitost. U podezřele levné nemovitosti zase odhad tržní ceny odhalí, proč se prodává tak levně. 

Odhad tržní ceny nemovitosti pro dědické řízení cena
Michal Nesrsta, DiS. - realitní makléř
Přejít nahoru