Půdní byty Praha

Bydlet v půdním bytě v Praze znamená být součástí historie.  Je to spojení komfortu moderního bydlení s neopakovatelným půvabem minulých dob.
 
Prostorná terasa půdního bytu s dřevěnými dveřmi a okny, obklopená typickou pražskou střechou s taškami.

Půdní byt je oázou klidu v srdci Prahy. Ačkoli jste jen pár kroků od městského shonu,  nahoře vládne neuvěřitelný klid a ticho. Je to dokonalé místo pro odpočinek, inspiraci a užívání si života ve městě z jiné perspektivy. 

Každý den se probouzíte k malebným výhledům na historické střechy a věže, které se mění s každým ročním obdobím a denním časem.  Z okna, nebo terasy pozorujete živý puls města – od zlatého ranního světla až po večerní mozaiku světel.

Půdní byty mohou mít i terasu, kde můžete v klidu pít ranní kávu, pracovat na čerstvém vzduchu, nebo jen relaxovat a vychutnávat si nekončící pohled na město.

Přestavba půdy na bytové jednotky se stává stavebním elixírem i pro celý bytový dům. Takový projekt obvykle přináší nejen vznik nových bytů, ale i celkovou rekonstrukci a zlepšení stavu domu.

Jsem realitní makléř, který pro své klienty vyhledává příležitosti k výstavbě nových bytů.

Příležitosti v prázdných půdních prostorách hledám pro developery, kteří mají s výstavbou půdních bytů v Praze dlouholeté zkušenosti a mají za sebou i řadu referencí.

Hodnota půdy závisí na možnostech jejího potenciálního využití, především na tom, kolik vznikne metrů čtverečních nových bytů. Dále záleží i na dispozicích těchto budoucích bytů, jak jsou vedené trámy, sklonu střechy a výšce stropu v těchto bytech, na stavebních nákladech, řešení parkování apod. 

Vždy se dělá střecha, opravy komínů a výtah. Dále po dohodě a podle potřeby domu: výměna oken, rozvody, renovace chodby a společných prostor, dvorní/uliční fasáda….

Máte ve svém činžovním domě nevyužitou půdu?

Zavolejte mi nebo napište. Na půdu se přijdu podívat, posoudíme její možnosti a společně probereme potenciální plány na její přestavbu na atraktivní půdní byty.

Hledáte unikátní bydlení v centru Prahy? Pokud máte zájem, stačí mi napsat. Až bude developer řešit návrhy řešení půdy, můžete toho být součástí.

Michal Nesrsta, DiS. - realitní makléř
Přejít nahoru